Především si nechte vypočítat tepelný výkon místnosti a podle něj vybírejte klimatizaci. Pokud byste zvolili výkon nedostatečný, tak se bude klimatizace často zapínat a vypínat, zkrátka bude stále v provozu. Místnost se nevychladí tak, jak byste si představovali, a navíc zaplatíte za vysokou spotřebu elektrické eneregie.
Nejúčinnější klimatizace jsou sice dražší, ale díky úspoře energie se vám vaše investice během několika let vrátí. Nízké pořizovací ceny klimatizací v energetické třídě C a vyšší jsou lákavé, ale zvažte, zda vám to za to stojí. Nejenže se vám prodraží provoz, ale počítejte s nižší účinností a vyšší hlučností.
Věnujte pozornost časovači. Můžete si díky němu nastavit chod klimatizace přesně tak, jak potřebujete. Určíte si hodinu, kdy se má jednotka vypnout i zapnout. Je přeci příjemné přijít do vychlazené kanceláře nebo se po náročném dni vrátit domů a vysoké teploty nechat za dveřmi. Některé klimatizace mají bohužel jen týdenní nebo denní časovač.
Doporučujeme volit raději vyústění klimatizace ven. Mohlo by se vám totiž vracet zpátky do interiéru odváděné teplo i pachy. To by pro vnitřní klima nebylo právě ideální.
Moderní klimatizace mají kromě chlazení řadu dalších funkcí, jako je vytápění, odvlhčování, filtrování, ionizování, větrání a dokonce i zvlhčování vzduchu. Zvažte, jestli byste některé z nich také nevyužili.
Toto jsou pouze základní rady a doporučení. Pokud máte jakékoli dotazy, kontaktujte nás. Rádi vám poskytneme víc informací a společně vybereme klimatizaci podle vašich požadavků. Energetická třída pro vaši úsporu